Patrové postele z masivu

Patrové postele z masivu

V této kategorii najdete kvalitní patrové postele z masivu, například vysoké patrové postele, patrové jednolůžkové postele, patrové postele pro dva, patrové postele pro tři nebo patrové postele pro čtyři. Naši zákazníci si oblíbili především následující patrové postele se schůdky s nosností pro děti i dospělé: patrové dvoulůžko MATOUŠ, patrová postel do l JAKUB a patrová postel horní spaní NORBERT.

K našim dalším výrobkům patří jednolůžkové postele, dvoulůžkové postele, palandy a vyvýšené postele z masivu. Máte svou vysněnou postel vybranou, ale ještě vám něco chybí? Prohlédněte si dřevěné doplňky.

Filtr zboží:
Typy patrových postelí:

Jednolůžková patrová postel Petr

Včetně pevného roštu a šikmých schodů.

patrová postel horní spaní
10 700 Kč
detail

Patrová postel Norbert

Včetně pevného roštu a šikmých schodů.

patrová postel pro jednoho
11 600 Kč
detail

Patrové jednolůžko Tadeáš

Včetně pevného roštu a šikmých schodů.

Patrové jednolůžko Tadeáš
12 400 Kč
detail

Postel Ondřej

Včetně pevného roštu a šikmých schodů.

Postel Ondřej
16 800 Kč
detail

Dvoulůžková patrová postel Matouš

Včetně pevného roštu, konstrukce, schodů a polic.

patrová postel dvojlůžko
17 300 Kč
detail

Rohová patrová postel L Jakub

Včetně pevného roštu a šikmých schodů.

Rohová patrová postel L Jakub
novinka
18 000 Kč
detail

Naceněné grafické návrhy

Těší nás váš velký zájem o úpravy nabízených patrových postelí. Rozhodli jsme se pro vás nacenit ty nejčastější úpravy, které požadujete. Snadno si tak můžete přímo objednat naceněné grafické návrhy. Pokud požadujete některé další, atypické návrhy, není problém – díky konfigurátoru si můžete snadno tyto úpravy navolit. Standardně jinak samozřejmě patrové postele nabízíme v přírodním lakovaném provedení.

Postel se schody Matouš

Včetně pevného roštu a schodů.

Postel se schody Matouš
novinka
15 600 Kč
detail

Postel Čtyřlůžko

Včetně pevného roštu a schodů.

Postel Čtyřlůžko
novinka
19 500 Kč
detail

Postel Čtyřlůžko se schody a konstrukcí

Včetně pevného roštu, schodů, konstrukce a polic.

Postel Čtyřlůžko se schody a konstrukcí
novinka
21 200 Kč
detail

Patrové postele a palandy z masivu

Jsme český výrobce s dlouholetou praxí v oboru a naší specializací jsou palandy a patrové postele, vyvýšené postele, jednolůžkové postele a dvoulůžkové postele z masivu borovice.

Naše kvalitní patrové postele z masivu se vyznačují následujícími vlastnostmi:

 • vysoce kvalitní zpracování řemeslnou cestou,
 • dřevěná masivní konstrukce,
 • spolehlivost a funkčnost,
 • velkorysá nosnost 120–240 kg,
 • solidní a odolná konstrukce,
 • bytelnost a stabilita,
 • životnost, která překvapí ještě vaše potomky.

Jaké patrové postele si u nás můžete objednat?

 • jednolůžkové patrové postele neboli patrové postele pro jednoho,
 • dvoulůžkové patrové postele neboli patrové postele pro dva,
 • trojlůžkové patrové postele neboli patrové postele pro tři,
 • čtyřlůžkové patrové postele neboli patrové postele pro čtyři,
 • rohové patrové postele neboli patrové postele do l,
 • manželské patrové postele neboli patrové dvoulůžko,
 • patrové postele se schody
 • patrové postele s úložným prostorem
 • patrové postele s přistýlkou
 • patrové postele s prostorem

Naše patrové postele jsou bezpečné pro dospělé i děti

Díky vysoké nosnosti udrží naše patrové postele spolehlivě děti či dospělé do váhy 120–240 kg na jedno lůžko. Patrové postele jsou oblíbené zejména mezi dětmi, které si z nich vytvoří místo plné dobrodružství a her. Samozřejmostí je fakt, že každá naše patrová postel je bezpečná pro dětského i dospělého nocležníka.

Naprostá bezpečnost je zajištěna pomocí kombinace promyšlené konstrukce a použitého materiálu. Všechny naše patrové postele splňují normu ČSN EN 747-1.

Možnosti rozložení či složení patrové postele

Ve většině případů vám nabízíme patrové postele rozložitelné na samostatnou jednolůžkovou postel. Rozložitelná patrová postel má dělené hranoly.

Díky umístění lůžka (či lůžek) vysoko nad zemí vám umožní patrová postel ušetřit doma spoustu místa. Prostor navíc mohou vaše děti využít pro hraní na 100 způsobů. Také dospělí nepřijdou zkrátka – do pokoje se vám vejde více potřebného nábytku.


Dětské patrové postele z masivu

Naše patrové postele jsou v typickém případě určeny pro malé dětské spáče. Patrová postel skvěle kombinuje řešení prostoru pro spaní i hraní v jednom. Oblíbeným trendem je například umístění látkových domečků na patrovou postel, díky kterým dáte dětem možnost vytvořit si svůj malý svět snů.

Jaké patrové postele se u vás drží nejvýše v žebříčku popularity?

Důmyslné konstrukční řešení patrové postele

Promyšleným konstrukčním řešením a použitím kvalitního materiálu zajišťujeme naprostou spolehlivou bytelnost a pevnost každé patrové postele.

Imbus šroub s válečkovou maticí: kvalitní spoj patrové postele

Patrová postel se skládá z dílů spojených bukovými kolíčky a Imbus šrouby s válečkovou maticí. Tento druh spoje jsme zvolili, protože Imbus šroub s válečkovou maticí je nejpevnější a naprosto stálý. Výhodou spoje je také zabránění rozvrzání patrové postele. Pokud se vám patrová postel náhodou na některém místě uvolní, stačí jednoduše dotáhnout šroub pomocí Imbus klíče. Imbus šroubem je spojen nejen hranol se stranicí nebo zábradlím (tedy s delší stranou patrové postele), ale pro lepší pevnost také čelo s hranolem (jedná se o kratší stranu postele).


Proč je důležité dát Imbus šroub na všechny strany patrové postele?

Naše postele vyrábíme z masivního dřeva. Tento materiál neustále pracuje, a to zejména v prostoru, který má pokojovou teplotu. Z našich zkušeností víme, že především dětské patrové postele (ale nejen ty) jsou často umisťovány v blízkosti ústředního topení. Důmyslný spoj je tedy velmi důležitý a nedocenitelný – umožňuje patrovou postel průběžně dotahovat a zvyšuje tedy její životnost.

Každá naše patrová postel je velmi pevná, stabilní a má dlouhou životnost. Jedním z příčin těchto vynikajících vlastností je právě aplikace Imbus šroubu na všechny strany patrové postele, tedy na delší i kratší.

Stranice (bočnice), podpěry a rošt

Stranice

Bočnice neboli stranice jsou velmi důležité, protože vytváří opěrný bod pro rošt. Z toho důvodu je důležité je dobře přichytit. Lať ke stranici lepíme a zároveň přichycujeme vruty. Díky tomu je lať velmi pevná a stabilní pro udržení roštu a od bočnice ji nelze oddělit.

Podpěry

Ke všem našim dvoulůžkovým patrovým postelím (patrové dvoulůžko Matouš) dodáváme dvě silné podpěry o rozměrech 4,5 × 10 cm. K čelům jsou přichyceny bukovými kolíčky a Imbus šroubem a umístěny jsou pod roštem patrového dvoulůžka.

Rošt

Patrové postele dodáváme s rošty již v ceně. Rošt přichycujeme vruty k lati bočnice a k podpěrám u dvoulůžkových patrových postelí. Vaše patrová postel se tak promění v dokonale pevný a bytelný monolitický celek.

Hranoly

Naše patrové postele jsou vybaveny hranoly o rozměrech 4 × 5 cm nebo 5 × 5 cm (patrová postel Matouš). Takovou sílu hranolů používáme, protože je naprosto optimální. Posteli propůjčí vysokou pevnost a stabilitu. Větší tloušťka hranolů naopak vyšší pevnost nezaručuje, jedná se jen o designový prvek.

Patrové postele se schody

Všechny patrové postele standardně dodáváme již se schody. Patrové postele doplňujeme schody s háčky, které lze libovolně přesouvat nebo v případě potřeby přichytit napevno. Schody k bočnici patrové postele přichytíte díky háčku, ve kterém je vyvrtaný otvor.

Nášlapy schodů jsou 9 centimetrů široké a umožňují tedy pohodlný a snadný přístup k hornímu lůžku patrové postele. Spojeny jsou opět pevným spojem Imbus šroubu a patrové matice.

Povrchová úprava

Standardně provádíme úpravu každé patrové postele bezbarvým lakem s atestem. Pro spolehlivou ochranu dřeva a příjemný vzhled je patrová postel nalakována dvakrát.

U každé patrové postele si můžete zvolit mezi přírodním provedením bezbarvým lakem, nebo barevným mořením povrchu do odstínu dle vzorkovníku. Součástí barevné varianty je také povrchová úprava bezbarvým lakem.

Pokud si chcete patrovou postel upravit sami, není problém dodat vám ji i nenalakovanou.

Materiál

Naše patrové postele jsou vyrobeny z kvalitního vysušeného výběrového dřeva z masivu borovice. V porovnání s ostatními dřevy jehličnanů je borovice nejtvrdší a nejhouževnatější. Má také výborné tepelné vlastnosti, je pružná a z měkkých dřevin má nejvyšší mechanickou pružnost. Také proto je tolik vhodná pro výrobu patrových postelí.

Borovicové dřevo poznáte na první pohled díky jeho výrazným letokruhům a hedvábnému vzhledu Charakteristické je také vysokým obsahem pryskyřice. V porovnání se smrkem obsahuje málo suků. Velkou výhodou borovice je její mastnota, neboť díky ní dosahuje své výjimečné houževnatosti. Stejně jako všechna dřeva také to borovicové časem vlivem slunce tmavne.

Vnitřní pohled spojení jednotlivých stran Imbus šroubem s válečkovou maticí a bukovými kolíčky

O výrobcích aneb mohlo by Vás zajímat

10. duben 2017

Dětské patrové postele

Hledáte originální, bezpečné a kvalitní dětské patrové postele, které by vyhovovaly vašim představám? U nás je najdete!
otevřít článek

07. duben 2017

Patrové postele

Máte doma málo místa? Patrová postel je elegantní řešení, se kterým ušetříte spoustu místa. Poradíme, jak vybrat tu nejvhodnější.
otevřít článek

05. březen 2017

Patrové postele se schody

Vyrábíme masivní patrové postele se schody. Bezpečné, pevné a pohodlné schody. Na přání lze provést atypické úpravy. Doprava zdarma. Záruka 3 roky.
otevřít článek
100% zákazníků doporučuje obchod
český výrobek
doprava zdarma

O našem truhlářství

Jsme zakázkové truhlářství, která již od roku 1989 vyrábí kvalitní a stabilní patrové postele, dětské palandy, jednolůžkové a dvoulůžkové postele z masivu borovice. Všechny postele vyrábíme s vysokou nosností, jsou proto vhodné pro děti i pro dospělé.

Specializujeme se především na: palandy, rohové palandy, posuvné palandy, dětské palandy, patrové postele (jednolůžkové, dvoulůžkové, trojlůžkové, čtyřlůžkové), vyvýšené postele, jednolůžkové postele, manželské postele, postele pro seniory, dětské patrové postele.

více o nás
Kontaktní formulář

Informace o ochraně osobních údajů

Vzorková prodejna

Atyp nábytek Řenč
Sokolovská 961/260
190 00 Praha 9 - Libeň

tel.: 266 313 528
mob.: 606 260 671

Zastávka Divadlo Gong, tram. 14

PO, ST 10:00 - 17:00
ÚT, ČT 10:00 - 18:00
zavřeno
facebook

Naše truhlářství
sídlí v Čáslavsku

Čáslavsko 39
395 01 Pacov

+420 775 218 318
+420 775 270 686

info@palandy.cz
www.palandy.cz

facebook
heureka.cz - napsali o nás