Vyvýšené postele z masivu

Vyvýšené postele z masivu

Vyrábíme vyvýšené postele z masivu, ať už patrové jednolůžkové postele, patrové dvoulůžkové postele, patrové trojlůžkové postele, patrové čtyřlůžkové postele. Mezi oblíbené vyvýšené postele našich zákazníků patří: zvýšená postel HUBERT a zvýšená postel OLIVER.

Dále vyrábíme jednolůžkové postele, dvoulůžkové postele, palandy a patrové postele z masivu. Ke všem našim postelím si můžete přikoupit námi vyráběné dřevěné doplňky.

 

Filtr zboží:

Postel Hubert

Včetně pevného roštu a šikmých schodů.

vyvýšená dětská postel 2
novinka
10 700 Kč
detail

Postel Kamil

Včetně pevného roštu a šikmých schodů.

vyvýšená postel
novinka
11 100 Kč
detail

Postel Artur

Včetně pevného roštu a šikmých schodů.

Postel Artur
novinka
11 600 Kč
detail

Vyvýšená patrová postel Oliver

Včetně pevného roštu a šikmých schodů.

vyvýšená dětská postel
novinka
12 000 Kč
detail

Zvýšené postele z masivu

Jako český výrobce postelí se především specializujeme na palandy a vyvýšené postele, vyvýšené postele jednolůžkové postele a dvoulůžkové postele z masivu borovice.

Vyrábíme kvalitní vyvýšené postele z masivu

 • precizní řemeslné zpracování
 • funkčnost
 • vysoká nosnost od 120 do 150 kg
 • pevná konstrukce
 • stabilita a bytelnost
 • dlouhá životnost

Jaké vyvýšené postele vyrábíme?

 • jednolůžkové vyvýšené postele
 • dvoulůžkové vyvýšené postele
 • trojlůžkové vyvýšené postele nebo-li vyvýšené postele pro tři
 • čtyřlůžkové vyvýšené postele
 • vyvýšené postele nebo-li zvýšené postele
 • rohové vyvýšené postele

Bezpečné vyvýšené postele pro děti i pro dospělé

Naše zvýšené postele jsou vhodné pro děti i pro dospělé díky své vysoké nosnosti od 120 kg do 150 kg na jedno lůžko. Ale zejména je ocení malé děti, které si z vyvýšené postele často vytvoří místo pro hru. Dbáme na to, aby byla každá vyvýšená postel pro děti i pro dospělé bezpečná.

Bezpečnost zajišťujeme pomocí promyšlené konstrukce a použitého materiálu. Všechny naše vyvýšené postele splňují normu ČSN EN 747-1.

Možnosti rozložení či složení vyvýšené postele

Ve většině případů vyrábíme vyvýšené postele rozložitelné na samostatnou jednolůžkovou postel. Pokud je vyvýšená postel rozložitelná, má hranoly dělené.

vyvýšená postel vám umožní ušetřit spoustu místa v pokoji díky tomu, že je lůžko (či jsou lůžka) umístěno vysoko nad zemí. Vzniklý volný prostor mohou děti ve svých dětských pokojích využít pro hraní nebo mohou rodiče umístit do pokoje další potřebný nábytek.

Dětské vyvýšené postele z masivu

Naše vyvýšené postele v drtivé většině směřují k malým dětským uživatelům. vyvýšená postel je skvělým řešením jak z hlediska spaní, tak i z hlediska hraní. Dnešním trendem je umisťování látkových domečků na patrovou postel. Děti tak mají svůj malý svět, ve kterém mohou snít své sny.

Jaké vyvýšené postele jsou u vás nejoblíbenější?

Důmyslné konstrukční řešení vyvýšené postele

Vysokou bytelnost a pevnost postele zajišťujeme pomocí promyšleného konstrukčního řešení vyvýšené postele a použitého materiálu.

Imbus šroub s válečkovou maticí

Pro spojení jednotlivých dílů vyvýšené postele používáme bukové kolíčky a Imbus šroub s válečkovou maticí. Imbus šroub s válečkovou maticí je považován za nejpevnější a stálý. Tento spoj zabraňuje rozvrzání vyvýšené postele. Při uvolnění stačí jednoduše dotáhnout šroub pomocí Imbus klíče, který je ponechán zákazníkovi, a patrová vyvýšená postel je opět pevná.

Imbus šroubem spojujeme nejen hranol se stranicí či zábradlím (s delší stranou postele), ale také hranol s čelem (s kratší stranou postele).

Proč dáváme Imbus šroub na všechny strany vyvýšené postele?

Vyrábíme z masivního dřeva, které neustále pracuje, zejména v pokojové teplotě. vyvýšené postele jsou z našich zkušeností umisťovány především v blízkosti topení. Proto je důležitý důmyslný spoj, který umožní vyvýšenou upostel neustále "dotahovat".

Díky tomu, že dáváme Imbus šroub na všechny strany vyvýšené postele, (tzn. že můžete vidět Imbus šrouby jak na delší straně, tak i na kratší straně), je vyvýšená postel velmi pevná, stabilní a má dlouhou životnost.

Stranice (bočnice), podpěry a rošt

Stranice

Stranice nebo-li bočnice vytváří opěrný bod pro rošt, proto je velmi důležité lať k bočnici velmi dobře přichytit.

Lať je ke stranici přilepena a zároveň přichycena pomocí vrutů, čímž je lať zcela neoddělitelná od bočnice a velmi pevná pro udržení roštu.


Rošt

Rošt se přichytí pomocí vrutů k lati bočnice, čímž se stane z vyvýšené postele pevný bytelný monolitický celek.

 

Hranoly

Vyvýšené postele vyrábíme s hranoly o rozměru 4 x 5 cm. Tato síla hranolů je optimální, neboť zaručuje dostatečnou vysokou stabilitu a pevnost postele. Větší síla (tloušťka) hranolů nezaručuje vyšší pevnost, ale jde jen o designový prvek.

 

Schody

Ke všem vyvýšeným patrovým postelím vyrábíme schody, které jsou na háčky a dají se libovolně přesunovat nebo napevno přichytit. V háčku je vyvrtaný otvor pro možnost přichycení pomocí vrutů k bočnici vyvýšené postele.

Schody jsou také spojeny Imbus šroubem s válečkovou maticí. Nášlapy jsou široké 9 cm, což umožňuje pohodlný vstup na horní lůžko vyvýšené postele.

Povrchová úprava

U všech patrových postelí je povrchová úprava standardně provedena bezbarvým lakem s atestem. Vyvýšená postel je nalakována dvakrát.

U každé zvýšené postele nabízíme možnost zvolit si přírodní standardní provedení (tj. bezbarvý lak) nebo moření do odstínu dle vzorníku (tj. barevné provedení). V případě namořené vyvýšené postele je také provedena povrchová úprava bezbarvým lakem.

Zvýšenou postel můžeme dodat i nenalakovou (bez povrchové úpravy) pro možnost vlastní úpravy.

 

Materiál

Pro výrobu zvýšených postelí používáme kvalitní vysušené výběrové dřevo masiv borovice.

Dřevo borovice patří všeobecně do měkkých jehličnatých dřevin. Mezi jehličnaté dřeviny se řadí: borovice, smrk, jedle, modřín, douglaska, jalovec, tis, jinan. V porovnání s měkkými jehličnany je borovicové dřevo nejtvrdší (pozn. smrkové dřevo je nejměkčí). Borovicevelmi dobré tepelné vlastnosti, je houževnatá, pružná a má nejvyšší mechanickou odolnost z měkkých dřevin.

 

Dřevo borovice je charakteristické výraznými letokruhy a obsahem pryskyřice. Dřevo borovice má hedvábný vzhled, bělavá část borovice je smetanová, zatímco její prostředek je oranžovohnědý. Oproti smrku neobsahuje velké množství suků (pozn. smrk je charakteristický barevně méně výraznými suky, kterých má oproti borovici podstatně více). Mastnota borovice je velkým plusem, mastnota právě umožňuje dřevu být houževnaté a roztažné a tedy pracovat v prostoru. Borové dřevo časem tmavne, ale to všechna dřeva vlivem slunečních paprsků.

 
Vnitřní pohled spojení jednotlivých stran Imbus šroubem s válečkovou maticí a bukovými kolíčky

O výrobcích aneb mohlo by Vás zajímat

10. duben 2017

Dětské patrové postele

Hledáte originální, bezpečné a kvalitní dětské patrové postele, které by vyhovovaly vašim představám? U nás je najdete!
otevřít článek

07. duben 2017

Patrové postele

Máte doma málo místa? Patrová postel je elegantní řešení, se kterým ušetříte spoustu místa. Poradíme, jak vybrat tu nejvhodnější.
otevřít článek

05. březen 2017

Patrové postele se schody

Vyrábíme masivní patrové postele se schody. Bezpečné, pevné a pohodlné schody. Na přání lze provést atypické úpravy. Doprava zdarma. Záruka 3 roky.
otevřít článek
100% zákazníků doporučuje obchod
český výrobek
doprava zdarma

O našem truhlářství

Jsme zakázkové truhlářství, která již od roku 1989 vyrábí kvalitní a stabilní patrové postele, dětské palandy, jednolůžkové a dvoulůžkové postele z masivu borovice. Všechny postele vyrábíme s vysokou nosností, jsou proto vhodné pro děti i pro dospělé.

Specializujeme se především na: palandy, rohové palandy, posuvné palandy, dětské palandy, patrové postele (jednolůžkové, dvoulůžkové, trojlůžkové, čtyřlůžkové), vyvýšené postele, jednolůžkové postele, manželské postele, postele pro seniory, dětské patrové postele.

více o nás
Kontaktní formulář

Informace o ochraně osobních údajů

Vzorková prodejna

Atyp nábytek Řenč
Sokolovská 961/260
190 00 Praha 9 - Libeň

tel.: 266 313 528
mob.: 606 260 671

Zastávka Divadlo Gong, tram. 14

PO, ST 10:00 - 17:00
ÚT, ČT 10:00 - 18:00
zavřeno
facebook

Naše truhlářství
sídlí v Čáslavsku

Čáslavsko 39
395 01 Pacov

+420 775 218 318
+420 775 270 686

info@palandy.cz
www.palandy.cz

facebook
heureka.cz - napsali o nás