Dvoulůžkové postele z masivu

Dvoulůžkové dřevěné postele

Vyrábíme dvoulůžkové postele z masivu. Mezi oblíbené manželské postele patří: dvoulůžková postel LUKÁŠ a dvoulůžková postel ADAM.

Dále vyrábíme patrové postele a palandy a vyvýšené postele z masivu, jednolůžkové postele z masivu. Ke všem našim postelím si můžete přikoupit námi vyráběné dřevěné doplňky.

Filtr zboží:

Postel David

Včetně pevného roštu.

Postel David
10 500 Kč
detail

Manželská postel Lukáš

Včetně pevného roštu.

Manželská postel Lukáš
novinka
11 600 Kč
detail

Postel Adam

Včetně pevného roštu.

Postel Adam
12 300 Kč
detail

Naceněné grafické návrhy

Pro velký zájem a ještě větší pohodlí jsme pro Vás nacenili nejčastější úpravy, které po nás požadujete. Nacěněné grafické návrhy lze přímo objednat. Každý naceněný grafický návrh také obsahuje konfigurátor, ve kterém si můžete navolit atypické úpravy. Manželská postel je samozřejmě standardně nabízena v přírodním lakovaném provedení.

Zvýšená manželská postel s úložným prostorem Lukáš

Včetně pevného roštu, přistýlky a úložných prostor s kolečky.

Zvýšená manželská postel s úložným prostorem Lukáš
novinka
19 200 Kč
detail

Manželské postele z masivu

Jako český výrobce postelí se především specializujeme na palandy a patrové postele, jednolůžkové postele a dvoulůžkové postele z masivu borovice.

Vyrábíme kvalitní manželské postele z masivu

  • precizní řemeslné zpracování
  • funkčnost
  • vysoká nosnost 240 kg
  • pevná konstrukce
  • stabilita a bytelnost
  • dlouhá životnost

Jaké dvoulůžkové postele vyrábíme?

  • manželské postele pro dospělé nebo-li dvoulůžko pro dospělé
  • manželské postele pro seniory nebo-li dvoulůžko pro seniory
  • manželské postele pro starší děti nebo-li dvoulůžko pro starší děti

Upravení dvoulůžkové postele pro seniory (pro starší lidi)

Nabízíme také možnost bezplatné úpravy v podobě zvýšení ložné plochy do výšky (tzv. zvýšené dvojlůžko), která bude umožňovat lepší vstávání starším lidem. Lze tedy i upravit dvoulůžkové postele pro seniory.

Bezpečné dvoulůžkové postele pro dospělé i pro starší děti

Naše dvoulůžkové postele jsou vhodné pro dospělé (i pro seniory) i pro starší děti (dospívající) díky své vysoké nosnosti 240 kg na dvoulůžko. Dbáme na to, aby bylo každé dvoulůžko pro dospělé i pro děti bezpečné.

Bezpečnost zajišťujeme pomocí promyšlené konstrukce a použitého materiálu. Všechny naše dvoulůžkové postele splňují normu ČSN EN 747-1.

Manželské postele pro dospělé z masivu

Naše manželské postele v drtivé většině směřují k dospívajícím a dospělým uživatelům, kteří již vyžadují širokou postel, ať už z důvodu, že chtějí velký prostor nebo potřebují lůžko i pro svůj protějšek.

Jaké dvoulůžkové postele jsou u vás nejoblíbenější?

Důmyslné konstrukční řešení dvoulůžkové (manželské) postele

Vysokou bytelnost a pevnost dvoulůžkové postele zajišťujeme pomocí důmyslného konstrukčního řešení postele a použitého materiálu.

Imbus šroub s válečkovou maticí

Pro spojení jednotlivých dílů dvoulůžkové postele používáme bukové kolíčky a Imbus šroub s válečkovou maticí. Imbus šroub s válečkovou maticí je považován za nejpevnější a stálý. Tento spoj zabraňuje rozvrzání dvoulůžkové postele. Při uvolnění stačí jednoduše dotáhnout šroub pomocí Imbus klíče, který je ponechán zákazníkovi, a dvoulůžková postel je opět pevná.

Imbus šroubem spojujeme nejen hranol se stranicí či zábradlím (s delší stranou postele), ale také hranol s čelem (s kratší stranou postele).

Proč dáváme Imbus šroub na všechny strany dvoulůžkové postele?

Vyrábíme z masivního dřeva, které neustále pracuje, zejména v pokojové teplotě. Dvoulůžkové postele jsou z našich zkušeností umisťovány především v blízkosti topení. Proto je důležitý důmyslný spoj, který umožní dvoulůžko neustále "dotahovat".

Díky tomu, že dáváme Imbus šroub na všechny strany dvoulůžkové postele, (tzn. že můžete vidět Imbus šrouby jak na delší straně, tak i na kratší straně), je dvoulůžková postel velmi pevná, stabilní a má dlouhou životnost.

 

Povrchová úprava

U všech dvoulůžek je povrchová úprava standardně provedena bezbarvým lakem s atestem. Dvoulůžko je nalakováno dvakrát.

U každého dvojlůžka nabízíme možnost zvolit si přírodní standardní provedení (tj. bezbarvý lak) nebo moření do odstínu dle vzorníku (tj. barevné provedení). V případě namořené dvoulůžkové postele je také provedena povrchová úprava bezbarvým lakem.

Dvoulůžko můžeme dodat i nenalakové (bez povrchové úpravy) pro možnost vlastní úpravy.

Stranice (bočnice), podpěry a rošt

Stranice

Stranice nebo-li bočnice vytváří opěrný bod pro rošt, proto je velmi důležité lať k bočnici velmi dobře přichytit.

Lať je ke stranici přilepena a zároveň přichycena pomocí vrutů, čímž je lať zcela neoddělitelná od bočnice a velmi pevná pro udržení roštu.

Podpěry

Ke všem manželským postelím se dávají dvě silné podpěry o rozměru 4,5 x 10 cm. Dvě pevné silné podpěry vedou uprostřed pod roštem dvoulůžkové postele a jsou přichyceny k čelům pomocí bukových kolíčků a Imbus šroubu s válečkovou maticí.

Rošt

Rošt se přichytí pomocí vrutů k lati bočnice a podpěrám, čímž se stane z manželské postele pevný bytelný monolitický celek.

Hranoly

Manželské postele vyrábíme s hranoly o rozměru 5 x 5 cm. Tato síla hranolů je optimální, neboť zaručuje dostatečnou vysokou stabilitu a pevnost postele. Větší síla (tloušťka) hranolů nezaručuje vyšší pevnost, ale jde jen o designový prvek.

 

Materiál

Pro výrobu dvoulůžkových postelí používáme kvalitní vysušené výběrové dřevo masiv borovice.

Dřevo borovice patří všeobecně do měkkých jehličnatých dřevin. Mezi jehličnaté dřeviny se řadí: borovice, smrk, jedle, modřín, douglaska, jalovec, tis, jinan. V porovnání s měkkými jehličnany je borovicové dřevo nejtvrdší (pozn. smrkové dřevo je nejměkčí). Borovice má velmi dobré tepelné vlastnosti, je houževnatá, pružná a má nejvyšší mechanickou odolnost z měkkých dřevin.

 

Dřevo borovice je charakteristické výraznými letokruhy a obsahem pryskyřice. Dřevo borovice má hedvábný vzhled, bělavá část borovice je smetanová, zatímco její prostředek je oranžovohnědý. Oproti smrku neobsahuje velké množství suků (pozn. smrk je charakteristický barevně méně výraznými suky, kterých má oproti borovici podstatně více). Mastnota borovice je velkým plusem, mastnota právě umožňuje dřevu být houževnaté a roztažné a tedy pracovat v prostoru. Borové dřevo časem tmavne, ale to všechna dřeva vlivem slunečních paprsků.

 

 

Spojení jednotlivých stran (dílů) Imbus šroubem s válečkovou maticí a bukovými kolíčky.

O výrobcích aneb mohlo by Vás zajímat

10. duben 2017

Dětské patrové postele

Hledáte originální, bezpečné a kvalitní dětské patrové postele, které by vyhovovaly vašim představám? U nás je najdete!
otevřít článek

07. duben 2017

Patrové postele

Máte doma málo místa? Patrová postel je elegantní řešení, se kterým ušetříte spoustu místa. Poradíme, jak vybrat tu nejvhodnější.
otevřít článek

05. březen 2017

Patrové postele se schody

Vyrábíme masivní patrové postele se schody. Bezpečné, pevné a pohodlné schody. Na přání lze provést atypické úpravy. Doprava zdarma. Záruka 3 roky.
otevřít článek
100% zákazníků doporučuje obchod
český výrobek
doprava zdarma

O našem truhlářství

Jsme zakázkové truhlářství, která již od roku 1989 vyrábí kvalitní a stabilní patrové postele, dětské palandy, jednolůžkové a dvoulůžkové postele z masivu borovice. Všechny postele vyrábíme s vysokou nosností, jsou proto vhodné pro děti i pro dospělé.

Specializujeme se především na: palandy, rohové palandy, posuvné palandy, dětské palandy, patrové postele (jednolůžkové, dvoulůžkové, trojlůžkové, čtyřlůžkové), vyvýšené postele, jednolůžkové postele, manželské postele, postele pro seniory, dětské patrové postele.

více o nás
Kontaktní formulář

Informace o ochraně osobních údajů

Vzorková prodejna

Atyp nábytek Řenč
Sokolovská 961/260
190 00 Praha 9 - Libeň

tel.: 266 313 528
mob.: 606 260 671

Zastávka Divadlo Gong, tram. 14

PO, ST 10:00 - 17:00
ÚT, ČT 10:00 - 18:00
zavřeno
facebook

Naše truhlářství
sídlí v Čáslavsku

Čáslavsko 39
395 01 Pacov

+420 775 218 318
+420 775 270 686

info@palandy.cz
www.palandy.cz

facebook
heureka.cz - napsali o nás