Jak uložit tři děti v jednom pokoji?

Máte tři děti a malý pokojík a říkáte si, jak je nejlíp uložit?

Jsou různé možnosti rozmístění postelí. Velký prostor nabízí umístit tři jednolůžka po pokoji. Pokud máte malý prostor a tři děti, už je většinou dobré dát postele nad sebe. Pojďme se společně podívat na řešení, aby zbyl prostor i pro šatní skřín, psací stůl/stoly a jiné potřebné věci.

1/ Patrové postele do rohu

Dvě postele do rohu nahoře a jedna postel dole. Pod horní postel můžete třeba dát psací stůl, gauč nebo šatní skříň. U našich zákazníků jedna z nejoblíbenějších variant pro tři děti.

Patrová postel Jakub upravená pro tři

Jakub pro tři buk 2  Jakub pro tři buk

Díváte se na fotku a říkáte si, že vám ale tahle varianta nevyhovuje? Nevadí, jsme truhlářství a rádi vám postel přizpůsobíme. Schody i vlezy mohou být jinde, schody mohou být jen jedny nebo lze i zhotovit do jiného rohu. Mohou být kolmé nebo šikmé a nebo policové schody z boku.

Upravíme i prostor mezi lůžky (meziprostor) nebo prostor pod spodní postelí (světlost). Vždy se snažíme vymyslet, co nejlepší řešení. :-)

Jakub 3lůžko 2  jakub pro tři + NZ II

Nebo patrová postel do rohu, kdy jsou ale dvě postele dole a jedna nahoře. Rozměry vám samozřejmě upravíme, jak budete potřebovat. Na obrázku je upravena palanda Kryštof a k ní jednolůžko Antonín se šuplíky.

palanda podkroví 1

Nebo rovnou všechny tři postele nahoře. Jde o kombinaci rohové patrové postele Jakub a patrové postele Petr. Můžeme zhotovit i v jiném designu (např. se špruslíky...). Pod postele se tak vejde třeba čtecí koutek s gaučem a psací stůl.

Jakub 3 postele

Nebo pokud preferujete nižší postele pro lepší dostupnost horní postele - nabízí se řešení dvě postele dole a jedna nahoře. Maminky toto řešení chválí kvůli lepší dostupnosti horního lůžka při převlíkání nebo při puse na dobrou noc. :-)

Albert pro tři odstín oranžová

Můžeme zhotovit i se širokými výplněmi a nebo úplně bez výplní, s obloučky, bez obloučků. U všech typů postelí můžeme zhotovit jiný design nebo přidat přistýlku či šuplíky nebo obojí.

Marek 3lůžka II  varianta 2

Pokud máte opravdu málo prostoru, mohou být postele i třeba takto. Do palandy je zasunuta vyvýšená postel. Ale v tomto případě upozorňujeme na velmi malý meziprostor mezi postelemi cca 45 cm. Vlezy, schody mohou být klidně i z boku.

Jakub 3 lůžka  Jakub 3 lůžka II  trojpalanda

Ještě se nabízí řešení v podobě rohové patrové postele s výsuvným lůžkem a případně se šuplíky. Celou patrovou postel můžeme zvednout, i meziprostory. :-) Schody je dobré mít z boku kvůli vysunutí přistýlky.

Max atyp

 

2/ Postele nad sebou

Klasika, tj. palanda s výsuvným lůžkem a se šuplíky. Přistýlka se na noc vysune a peřiny schováte do šuplíků. :-) Tuto variantu volí hlavně rodiče, kdy není místa nazbyt nebo pokud mají dvě děti a potřebují místo pro návštěvu, pokud u nich zůstane přes noc.

Palanda Benedikt s přistýlkou a se šuplíky

 Benedikt šedý 3   benedikt šedý  

 Nebo palanda a pod ní přistýlka. Pro úsporu místa mohou být schody z boku. Celou palandu i přistýlku můžeme samozřejmě zvednout výš nad zem. :-)

Palanda Jan upravená na míru

palanda atyp

Nebo mohou být tři jednolůžka, přičemž dvě spodní jsou do sebe postupně vnořeny. Pokud má horní postel rozměr pro matraci 200 x 90 cm, potom prostřední postel bude mít rozměr 190 x 90 cm a spodní postel bude mít rozměr 180 x 90 cm. Pod spodní postel lze vyrobit šuplíky pro možnost uložení peřin. Postele se přes den do sebe zasunou a na noc se rozmístí po pokoji dle potřeby.

42a  42c

 

3/ Palanda + jednolůžko nebo horní postel

Palanda a nízké jednolůžko je dobré řešení, pokud potřebujete dokupovat postele postupně. Nejdřív můžete koupit jednolůžko, pak palandu. Nebo vám můžeme zhotovit jenom spodní postel od palandy a např. za 2 roky si k ní můžete dokoupit horní postel se schůdky a mít z toho palandu. A až se narodí třetí dětátko, můžete mu dokoupit už jenom samostatnou postel nebo vyvýšenou či vysokou patrovou postel.

   Palanda Kryštof s jednolůžkem Roman                                                                                    Palanda Alexander a k tomu ve stejném designu vyvýšená postel

 Kryštof a Roman se světlostí 35 cm  palanda Alexander a vyvýšenka v podobě Alexandra

Nebo palanda a patrová postel - můžeme je umístit naproti nebo vedle sebe. Mohou být stejně vysoké nebo nemusí.

 IMAG0707  Jan + Hubert

 

4/ Dvoulůžko + postel nahoře nebo dole

Pokud spí alespoň dvě děti rádi spolu, nabízí se řešení buďto umístit dvoulůžko nahoru nebo dolů. Pojďme se podívat, jak postel mohou vypadat.

Horní postel šíře 90 cm a spodní dvoulůžko. Pokud jsou schody z dlouhé strany a končí u stranice, lze spodní postel zhotovit do šíře 140 cm.

Damián hnědý  IMG_20180221_160000

Schody mohou být i šikmé a mohou být i z boku. Pokud budou schody z boku, můžeme vyrobit spodní postel až do šíře 180 cm.

 Tomáš atyp  obr 2

Nebo lze vyrobit i variantu rohové palandy, kdy spodní postel je dvoulůžko o šíři 140 cm.

Patrová postel Max upravená pro šíři 140 cm

59a   palanda Max dole v šíři 140cm, podchodná výška 140 cm, šedé moření 

 

Nebo může být dvoulůžko nahoře a pod ní zasunutou jednolůžko.

3lůžko komplet VLEVO  Matouš-juda

 

Máte jakýkoliv dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, rádi si s Vámi popovídáme. :-)

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.