Patrová postel v bytě s nízkými stropy

Co dělat, když je dětský pokoj malý a stropy jsou nízké?

V bytě jsou standardní stropy vysoké 2,5 m. V případě nízkého stropu hovoříme většinou o výšce 2,2 m. Pokud máte malý pokojík a potřebujete uložit dvě děti, nabízí se různé varianty.

Můžete dětem pořídit dvě postele nad sebou částečně překryté (tzv. posuvné) nebo dvě postele nad sebe do rohu (tzv. rohové). Standardně posuvné a rohové postele vyrábíme s podchodnou výškou 96 cm (tj. od země po spodek horní postele). Při stropu vysokém 2,2 m a matraci vysoké 13 cm v horní posteli bude od vrchu matrace po strop cca 105 cm, což je plně dostačující. U horní postele doporučujeme mít alespoň 90 cm pro pohodlný sed a vlez na postel.

Podívejte se na inspiraci od našich zákazníků nebo přímo na naše patrové postele nebo palandy.

Posuvné patrové postele

 2_palanda Fabián šedá - kopie

 IMG_20140612_164449

Rohové patrové postele

 4    palanda Max do rohu

 

Pokud nejste zastáncem rohových či posuvných postelí, ale rádi byste klasiku - dvě postele nad sebou. U nás to lze vyřešit. Jsme rodinné truhlářství specializující se na postele z masivu borovice a rádi vám upravíme postel na míru. S rozměry můžeme hýbat - např. upravit prostor mezi postelemi nebo prostor pod spodní postelí.

 

Palanda Jan upravená na přání. Namořena do tmavšího odstínu buk.

Kolmé schody jsou umístěny na pravém boku postele dál od zdi. Palanda je pro rozměr matrace 200 x 80 cm, s meziprostorem 98 cm (tj. prostor mezi lůžky) a celkovou výškou 183 cm. Horní zábrany jsou upravena pro matraci vysokou 20 cm. Pokud by byl strop vysoký 2,2 m, potom by bylo od vrchu horní matrace po strop při 20 cm vysoké matraci cca 93 cm, což je dostačující.

Přistýlka má světlost (tj. prostor od země po spodek spodní postele) 3 cm, aby se vešla matrace o rozměru 190 x 80 x 15 cm.

palanda atyp

 Máte jakýkoliv dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, rádi si s Vámi popovídáme. :-)

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.