STOP STAV - máme plno do 09/2024. Dodáváme jen do červeně vyznačených regionů - mapku najdete v Kontaktech. Děkujeme za pochopení.

Palandy na míru? Ano, jde to.

Palandy z masivu a na míru?

Nedokážeme ovlivnit rozměry Vašich pokojů, ale dokážeme jim přizpůsobit naše výrobky. Zabýváme se mimo jiné právě ruční řemeslnou výrobou paland z masivu borovice. 

Palandu nebo patrovou postel?

Zákazníci začali v poslední době zaměňovat termín patrová postel s palandou, jedná se ovšem o dva odlišné výrobky. Patrovou postel lze popsat jako lůžko situované výše nad zemí s možností umístit pod něj do volného prostoru například psací stůl, pohovku či další lůžko. Palanda jako taková se skládá ze dvou spojených lůžek nad sebou.

Ve většině případů vyrábíme dětské palandy rozložitelné na dvě jednolůžkové postele. Pokud je palanda rozložitelná, má hranoly dělené. Jednolůžkové postele oceníte zejména v době dospívání, kdy každé dítě bude chtít svůj vlastní prostor na spaní, odpočinek či učení.

Palanda Vám umožní ušetřit mnoho místa. Vzniklý volný prostor mohou děti ve svých pokojích využít na hraní, případně můžete pořídit do pokoje další potřebný nábytek. Dnešním trendem je umisťování látkových domečků na palandu. Děti tak mají svůj malý svět, ve kterém mohou snít své sny.

  

Individuální, snadná a rychlá konfigurace výrobků

Před objednáním si můžete palandu sami konfigurovat. K těmto účelům jsme pro Vás připravili editovatelný konfigurátor, který je umístěn pod popisem každého výrobku. Objednávku můžete provést několika způsoby. 

  1. Objednání palandy se standardními parametry

   Standardizované parametry jsou vždy automaticky navoleny v sekci "Sestavte si svou postel" umístěného pod popisem každého výrobku.

  2. Objednání atypické palandy s vlastními parametry

   Nevyhovují Vám automaticky navolené standardní parametry palandy? Nevadí. V sekci "Sestavte si svou postel" umístěného pod každým výrobkem si stačí snadno vybrat z dalších námi nabízených parametrů. Pokud Vám ani námi nabízené parametry nevyhovují, zadáte jednoduše do kolonky parametry vlastní.

  3. Objednání atypické palandy se zcela specifickými parametry

   V případě, že Vám ani varianty nenabídnou Vámi kýžené parametry, můžete nás kontaktovat prostřednictvím emailu nebo telefonu. Po domluvě zasíláme grafický návrh (náčrtek) pro lepší názornost a pochopení obou stran, přičemž grafický návrh pro Vás zpracujeme zdarma.

Bezpečnost především

První palandy opustily naše truhlářství Vysočiny již v roce 1989, kdy jsme odstartovali jejich výrobu. V průběhu let jsme zpětnou vazbou od zákazníků získali cenné zkušenosti, které nám umožňují vyrábět opravdu bezpečné palandy. Při výrobě dbáme především na to, abychom Vám zajistili bezpečný, klidný a pohodlný spánek. Víme, že děti na palandách rádi dovádějí, proto je důležité myslet i na dostatečně dimenzovaný rošt pod matraci, který vyrábíme ve standardní výšce 22 mm. Rošt je navíc pevně přichycen k lati bočnice, čímž se vytvoří pevný, bytelný monolitický celek. Pevné zábrany (ohrádky) tak zamezí pádu z horního lůžka palandy. Zábrany i ohrádky přichycujeme pomocí imbus šroubů s válečkovou maticí, čímž se dítěti zamezí nechtěné manipulaci. Vzhledem k vysoké nosnosti až 150 kg jsou naše palandy vhodné nejen pro děti, ale i dospělé. Lze jej tedy doporučit například pro ubytovací zařízení. 

Bezpečné palandy pro neposedné děti

V případě, že máte opravdu neposedné děti, doporučujeme palandu Alexander s celkovou výškou ohrádky 42,5 cm. Meziprostor (tj. od vrchní hrany spodní bočnice po dolní hranu horní bočnice) v celkové výšce 85 cm zajistí dostatečný komfort pro posezení. Palanda má dělené hranoly a je ji tedy možné rozložit na dvě stejně vysoké jednolůžkové postele. Schůdky jsou na háčky a mohou se libovolně přesouvat nebo napevno přichytit pomocí dodávaných vrutů v kování. Schůdky mají široké nášlapy 9 cm, které Vám umožní pohodlný vstup na horní lůžko. 

Doručení a montáž

Palandy zdarma doručujeme po celé České republice vlastním rozvozem o víkendu s možností montáže přímo ve Vašem pokoji. 

Rádi Vám s výběrem poradíme

Naši zákazníci a jejich spokojenost jsou u nás na prvním místě. V případě datazů nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám pomůžeme s vhodným výběrem výrobků.