STOP STAV - máme plno pro rok 2024. Dodáváme jen do červeně vyznačených regionů - mapku najdete v Kontaktech. Děkujeme za pochopení.

Konstrukční řešení

reference_SVOBODA_NEW (1)Pro výrobu používáme vlastní konstrukční řešení. Díky tomu jsou postele pevné a stabilní.

Každou postel vyrábíme vlastním konstrukčním řešením, které používáme již 30 let. Postele jsou promyšlené a počítají s tím, že dřevo neustále pracuje. Díky tomu se naše postele ani nehnou, nevržou a vydrží na celý život.

 Bezpečnost a funkčnost je pro nás prioritou.


Tříletá záruka

Za svou poctivou a kvalitní prací si stojíme, proto jsme pro vás připravili navýšení standardní dvouleté záruky o další rok. Na naše výrobky poskytujeme tříletou záruku

Vyrábíme kvalitní postele

  • precizní řemeslné zpracování

  • funkčnost a bezpečnost

  • vysoká nosnost od 120 kg do 240 kg

  • pevná konstrukce

  • stabilita

  • výdrž na celý život

Materiál

Vyrábíme z kvalitního českého vysušeného výběrového masivního dřeva borovice.

Dřevo si nakupujeme na rok dopředu! Náš první krok vede do lesa, pokud je to možné, jedeme se podívat na kvalitu borových stromů. Nakupujeme dřevo v kulatině z českých lesů a na pile si necháme materiál nařezat na prkna a fošny -  ty poté uskladníme do stohů a čekáme až vítr přirozeně dřevo proschne. Dřevo nakupujeme v zimním období a respektujeme cyklus stromu. V létě dřevo uklízíme pod střechu a poté přeměřujeme, jakou má vlhkost. Pokud není dřevo dostatečně suché pro výrobu, jde ještě na chvíli do naší vlastní sušárny. Vše máme tedy pod kontrolou již od samého začátku. :-)

Snažíme se vybírat dřevo s min. množstvím suků (suk není na závadu, jde pouze o estetickou stránku). :-)

Dominik, šikmé schody   IMG_3929   Fabián, šikmé schody

 

Dřevo borovice patří všeobecně do měkkých jehličnatých dřevin. Mezi jehličnaté dřeviny se řadí: borovice, smrk, jedle, modřín, douglaska, jalovec, tis, jinan. V porovnání s měkkými jehličnany je borovicové dřevo nejtvrdší (např. smrkové dřevo je nejměkčí). Borovice má velmi dobré tepelné vlastnosti, je houževnatá, pružná a má nejvyšší mechanickou odolnost z měkkých dřevin

Dřevo borovice je charakteristické výraznými letokruhy a obsahem pryskyřice. Dřevo borovice má hedvábný vzhled, bělavá část borovice je smetanová, zatímco její prostředek je oranžovohnědý. Oproti smrku neobsahuje velké množství suků (např. smrk je charakteristický barevně méně výraznými suky, kterých má oproti borovici podstatně více). Mastnota borovice je velkým plusem, mastnota právě umožňuje dřevu být houževnaté a roztažné a tedy pracovat v prostoru. Borové dřevo časem tmavne, ale to všechna dřeva vlivem slunečních paprsků.

Konstrukční spojení

Všechny postele zhotovujeme stejným konstrukčním řešením. Důmyslným konstrukčním řešením zvyšujeme bytelnost postele.

 

Imbus šroub

Jednotlivé díly jsou spolu spojeny pomocí bukových kolíčků a Imbus šroubu s válečkovou maticí. Imbus šroub s válečkovou maticí je považován za nejpevnější a stálý. Zabraňuje rozvrzání postele. Při uvolnění stačí jednoduše dotáhnout šroub a postel je opět pevná. 

Imbus šroubem spojujeme nejen hranol se stranicí či zábradlím (s delší stranou postele), ale také hranol s čelem (kratší stranou postele). Kvalitní kování dělá bytelnost (pevnost) postele. 

Imbus spojení

spoj II

Stranice (bočnice) a rošt

Stranice nazývané také jako bočnice vytváří opěrný bod pro rošt, proto je důležité lať dobře přichytit. Lať k bočnici je přilepena a zároveň přichycena pomocí vrutů, čímž se lať stane neoddělitelnou od bočnice a velmi pevnou pro udržení roštu. Rošt se přichytí pomocí hřebíčků či vrutů k lati bočnice, čímž se z postele vytvoří pevný bytelný celek.

stranice delší pohled

Hranoly

Postele vyrábíme z hranolu o rozměru 4 x 5 cm nebo 5 x 5 cm. Z dlouholetých zkušeností je tato síla hranolů optimální. Zaručuje dostatečnou vysokou stabilitu a pevnost postele. Větší síla (tloušťka) hranolů nezaručuje vyšší stabilitu, je to pouze designový prvek. Pro vysvětlení, zkuste zlomit tužku, když na ní tlačíte zeshora. :-) Naše konstrukční řešení tedy počítá i s fyzikálními zákony.

spojení 3

Podpěry

Ke všem dvoulůžkovým postelím, ale i dvoulůžkovým patrovým postelím dáváme dvě silné podpěry o rozměru 4,5 x 10,5 cm. Dvě pevné silné podpěry vedou pod roštem uprostřed dvoulůžka a jsou přichyceny k čelům pomocí kolíčků a Imbus šroubů.

Podpěry zvyšují pevnost postele. Podpěry podpírají rošt, přičemž se k roštu přichytí pomocí vrutů k naklížené lati (k vnitřní straně bočnice) a tím se vytvoří pevný bytelný monolotický celek

podpěry_dvoulůžko

Povrchová úprava a schody

Povrchové úprava

Povrchová úprava je standardně provedena bezbarvým lakem s atestem. Postel je vždy lakována dvakrát.

Postel můžeme dodat i nenalakovanou pro možnost vlastního namoření nebo ji můžeme za příplatek namořit dle našeho vzorkovníku. V případě namořené postele na vámi zvolený odstín (barvu) je postel také nalakována bezbarvým lakem s atestem.

 

Schůdky / Schody

Schůdky/schody u všech paland a patrových postelí jsou na háčky a dají se libovolně přesunovat nebo napevno přichytit. V háčku je vyvrtaný otvor pro možnost přichycení pomocí vrutu k posteli.

Schůdky jsou spojeny také Imbus šroubem s válečkovou maticí. Nášlapy jsou široké 9 cm, tento širší nášlap umožňuje pohodlný vstup na postel.

Ke všem palandám dodáváme schůdky.

Ke všem patrovým postelím dodáváme schody.

schůdky imbus spojení   schůdky háčky