Tříletá záruka na výrobky

Tříletá záruka

Za svou poctivou a kvalitní prací si stojíme, proto jsme pro vás připravili navýšení standardní dvouleté záruky o další rok. Na naše výrobky poskytujeme tříletou záruku.

 

Vyrábíme kvalitní postele

  • precizní řemeslné zpracování

  • funkčnost

  • vysoká nosnost od 120 kg do 150 kg

  • pevná konstrukce

  • stabilita

  • dlouhá životnost

 

 

Materiál

Vyrábíme z kvalitního vysušeného výběrového masivního dřeva borovice.

Dřevo borovice patří všeobecně do měkkých jehličnatých dřevin. Mezi jehličnaté dřeviny se řadí: borovice, smrk, jedle, modřín, douglaska, jalovec, tis, jinan. V porovnání s měkkými jehličnany je borovicové dřevo nejtvrdší (např. smrkové dřevo je nejměkčí). Borovice má velmi dobré tepelné vlastnosti, je houževnatá, pružná a má nejvyšší mechanickou odolnost z měkkých dřevin

Dřevo borovice je charakteristické výraznými letokruhy a obsahem pryskyřice. Dřevo borovice má hedvábný vzhled, bělavá část borovice je smetanová, zatímco její prostředek je oranžovohnědý. Oproti smrku neobsahuje velké množství suků (např. smrk je charakteristický barevně méně výraznými suky, kterých má oproti borovici podstatně více). Mastnota borovice je velkým plusem, mastnota právě umožňuje dřevu být houževnaté a roztažné a tedy pracovat v prostoru. Borové dřevo časem tmavne, ale to všechna dřeva vlivem slunečních paprsků.

 
 
 
 

Konstrukční spojení

Konstrukční spojení

Všechny postele zhotovujeme stejným konstrukčním řešením. Důmyslným konstrukčním řešením zvyšujeme bytelnost postele.

Imbus šroub

Jednotlivé díly jsou spolu spojeny pomocí bukových kolíčků a Imbus šroubu s válečkovou maticí. Imbus šroub s válečkovou maticí je považován za nejpevnější a stálý. Zabraňuje rozvrzání postele. Při uvolnění stačí jednoduše dotáhnout šroub a postel je opět pevná.

Imbus šroubem spojujeme nejen hranol se stranicí či zábradlím (s delší stranou postele), ale také hranol s čelem (kratší stranou postele). Kvalitní kování dělá bytelnost (pevnost) postele.

Stranice (bočnice) a rošt

Stranice nazývané také jako bočnice vytváří opěrný bod pro rošt, proto je důležité lať dobře přichytit. Lať k bočnici je přilepena a zároveň přichycena pomocí vrutů, čímž se lať stane neoddělitelnou od bočnice a velmi pevnou pro udržení roštu. Rošt se přichytí pomocí hřebíčků či vrutů k lati bočnice, čímž se z postele vytvoří pevný bytelný celek.

Hranoly

Postele vyrábíme z hranolu o rozměru 4 x 5 cm nebo 5 x 5 cm. Z dlouholetých zkušeností je tato síla hranolů optimální. Zaručuje dostatečnou vysokou stabilitu a pevnost postele. Větší síla (tloušťka) hranolů nezaručuje vyšší stabilitu, je to pouze designový prvek.

Podpěry

Ke všem dvoulůžkovým postelím, ale i dvoulůžkovým patrovým postelím dáváme dvě silné podpěry o rozměru 4,5 x 10,5 cm. Dvě pevné silné podpěry vedou pod roštem uprostřed dvoulůžka a jsou přichyceny k čelům pomocí kolíčků a Imbus šroubů.

Podpěry zvyšují pevnost postele. Podpěry podpírají rošt, přičemž se k roštu přichytí pomocí vrutů k naklížené lati (k vnitřní straně bočnice) a tím se vytvoří pevný bytelný monolotický celek

Spojení obou stran pomocí Imbus šroubu s válečkovou maticí a bukových kolíčků.
Vnitřní pohled, jak jsou jednotlivé díly spojeny pomocí Imbus šroubu s válečkovou maticí a kolíčků.
Vnější pohled na postel, kde můžete vidět spojení všech dílů (stran) pomocí Imbus šroubu.
Imbus šroub s válečkovou maticí a dva bukové kolíčky.
Vnitřní pohled na stranici (bočnici). Lať je přilepena a přivrutována.
Podpěry, které se dávají pod dvoulůžko postele a dvoulůžkové patrové postele.
Podpěry u dvoulůžkové postele vedou uprostřed pod roštem a jsou spojeny Imbus šroubem.
Podpěry u dvoulůžkové patrové postele vedou uprostřed pod roštem a jsou spojeny Imbus šroubem

Povrchová úprava a schody

Povrchové úprava

Povrchová úprava je standardně provedena bezbarvým lakem s atestem. Postel je vždy lakována dvakrát.

Postel můžeme dodat i nenalakovanou pro možnost vlastního namoření nebo ji můžeme za příplatek namořit dle našeho vzorkovníku. V případě namořené postele na vámi zvolený odstín (barvu) je postel také nalakována švédským bezbarvým lakem.


Schůdky / Schody

Schůdky/schody u všech paland a patrových postelí jsou na háčky a dají se libovolně přesunovat nebo napevno přichytit. V háčku je vyvrtaný otvor pro možnost přichycení pomocí vrutu k posteli.

Schůdky jsou spojeny také Imbus šroubem s válečkovou maticí. Nášlapy jsou široké 9 cm, tento širší nášlap umožňuje pohodlný vstup na postel.

Ke všem palandám dodáváme schůdky.

Ke všem patrovým postelím dodáváme schody.

Schody se širokými nášlapy, spojeny Imbus šroubem s válečkovou maticí
Schody na háčky pro možnost libovolného posunování nebo přichycení napevno.

O výrobcích aneb mohlo by Vás zajímat

10. duben 2017

Dětské patrové postele

Hledáte originální, bezpečné a kvalitní dětské patrové postele, které by vyhovovaly vašim představám? U nás je najdete!
otevřít článek

07. duben 2017

Patrové postele

Máte doma málo místa? Patrová postel je elegantní řešení, se kterým ušetříte spoustu místa. Poradíme, jak vybrat tu nejvhodnější.
otevřít článek

05. březen 2017

Patrové postele se schody

Vyrábíme masivní patrové postele se schody. Bezpečné, pevné a pohodlné schody. Na přání lze provést atypické úpravy. Doprava zdarma. Záruka 3 roky.
otevřít článek
100% zákazníků doporučuje obchod
český výrobek
doprava zdarma

O našem truhlářství

Jsme zakázkové truhlářství, která již od roku 1989 vyrábí kvalitní a stabilní patrové postele, dětské palandy, jednolůžkové a dvoulůžkové postele z masivu borovice. Všechny postele vyrábíme s vysokou nosností, jsou proto vhodné pro děti i pro dospělé.

Specializujeme se především na: palandy, rohové palandy, posuvné palandy, dětské palandy, patrové postele (jednolůžkové, dvoulůžkové, trojlůžkové, čtyřlůžkové), vyvýšené postele, jednolůžkové postele, manželské postele, postele pro seniory, dětské patrové postele.

více o nás
Kontaktní formulář
Vzorková prodejna

Atyp nábytek Řenč
Sokolovská 961/260
190 00 Praha 9 - Libeň

tel.: 266 313 528
mob.: 606 260 671

Zastávka Divadlo Gong, tram. 14

PO, ST 10:00 - 17:00
ÚT, ČT 10:00 - 18:00
zavřeno
facebook

Naše truhlářství
sídlí v Čáslavsku

Čáslavsko 39
395 01 Pacov

+420 775 218 318
+420 775 270 686

info@palandy.cz
www.palandy.cz

facebook
heureka.cz - napsali o nás